Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Siedlce

Prezydent Ukrainy dziękuje polskim myśliwym

5 marca na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się spotkanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z Polakami, którzy od początku wojny wspierali Ukrainę oraz ukraińskich obywateli. W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego z całej Polski – członków organizacji pozarządowych, harcerstwa, wolontariuszy, a także przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i służb mundurowych. Polski Związek Łowiecki reprezentował łowczy okręgowy Robert Bąk, który wraz z tarnobrzeskimi myśliwymi zorganizował już dziewięć misji humanitarnych w rejon najcięższych walk w Ukrainie.

O ostatniej misji w Chersoniu pisaliśmy wczoraj:

IX MISJA HUMANITARNA W UKRAINIE

Prezydent Zełenski dziękował zebranym za  przyjmowanie uchodźców w domach, opiekę nad osieroconymi dziećmi oraz pomoc psychologiczną, wsparcie uchodźców w poszukiwaniu zatrudnienia i tworzenie dla nich miejsc pracy czy organizację zbiórek oraz transportów z pomocą na Ukrainę.  Nie bez znaczenia  pozostaje fakt, że polscy myśliwi od początku konfliktu w Ukrainie mocno angażowali się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom i m.in. w ramach akcji „Myśliwi Ukrainie” przekazali ponad 2 mln zł wsparcia.

MYŚLWI UKRAINIE

Podczas spotkania Robert Bąk przekazał pierwszej damie Agacie Kornhauser-Dudzie, która wraz z prezydentem Andrzejem Dudą brała udział w uroczystości, ikonę namalowaną na desce ze skrzyni po amunicji, którą przywiózł z misji humanitarnej w Bachmucie, i która została poświęcona podczas mszy świętej z udziałem myśliwych zaangażowanych w pomoc Ukrainie. Więcej o ikonach z Bachmutu przeczytacie poniżej:

IKONY WOJNĄ MALOWANE

Dziękujemy wszystkim myśliwym, którzy włączyli się w akcję  „Myśliwi Ukrainie” i gratulujemy Robertowi Bąkowi wyróżnienia przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego oraz docenienia jego niestrudzonej misji na rzecz Ukrainy, a przede wszystkim tamtejszych dzieci. Poniżej zamieszczamy relacje z poszczególnych misji Roberta Bąka:

TARNOBRZEG: MYŚLIWI WSPIERAJĄ OSIEROCONE UKRAIŃSKIE DZIECI

DZIECI OBJĘTE POMOCĄ PRZEZ TARNOBRZESKICH MYŚLIWYCH PRÓBUJĄ WYDOSTAĆ SIĘ Z PIEKŁA

VIII MISJA HUMANITARNA

VII MISJA HUMANITARNA

VI MISJA HUMANITARNA

VMISJA HUMANITARNA

IV MISJA HUMANITARNA

III MISJA HUMANITARNA

II MISJA HUMANITARNA

I MISJA HUMANITARNA

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱